گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
طراحی ریسپانسیو سایت

طراحی سایت واکنش گرا ,طراحی ریسپانسیو سایت (Responsive)

در این مقاله قصد داریم به اهمیت سایت های واکنش گرا و یا به عبارتی Responsive  (ریسپانسیو) بپردازیم.

منظور از ریسپانسیو بودن سایت این می باشد که سایت شما در تمام دستگاههای نمایش از قبیل تبلت,موبایل و لپ تاب و.... متناسب با همان دستگاه نمایش داده شود.به عنوان مثال اگر شما وب سایتی را بر روی موبایل خود دیدن کنید در صورتی که نیاز باشد برای دیدن یک قسمتی از وب سایت zoom کنید.طبیعتا این سایت با موبایل شما سازگاری ندارد و به عبارتی ریسپانسیو نیست!

به وب سایتی ریسپانسیو گفته می شود که به عنوان مثال هنگام مشاهده بر روی تبلت و یا موبایل ساختار آن متناسب با آن دستگاه (موبایل,  تبلت) تغییر کند در واقع اجزا آن متحرک باشد (اجزا شناور باشند) مثل منوها و ...

 

 

مزایای یک وب سایت ریسپانسیو:

 

این که وب سایت ریسپانسیو باشد را می توان به طور کلی از دو جهت بررسی نمود یکی کاربرپسند بودن و دیگری از جهت سئو سایت.

از لحاظ کاربر پسند بودن می توان گفت کاربر شما راحتر می تواند در دستگاه های دیگر سایت شما را ببیند و ارتباط برقرار کند و همچنین برای یافتن بخشی خاص از سایت راحتر می تواند عمل بکند.

 

 

ریسپانسیو سایت و ارتباط آن بر سئوی سایت:

از لحاظ سئو, ریسپانسیو بودن قالب وب سایت برای موتور های جستجو به ویژه گوگل اهمیت خاصی دارد.از دو سال پیش رفته رفته اهمیت این موضوع زیاد شد تااین که در سال 2016 گوگل از آن به عنوان یک پارامتر جدی و مهم یاد می کند.

به عنوان نکته پایانی , اگر وب سایت شما دارای نسخه ی اندروید و یا ios می باشد و در هنگام لود وب سایت پیغامی مبنی بر این که که کاربر را تشویق به دانلود نسخه موبایل بکنید این نکته به ضرر سئو سایت شما خواهد بود و به گوگل میفهماند که قالب سایت شما ریسپانسیو نیست(در حالت کلی از نمایش چنین پیغامی خودداری نمایید حتی اگر قالب سایت ریسپانسیو باشد.).

البته ناگفته نماند که نسخه اندروید و ios  خیلی خوبه اما لینک دانلود این اپلیکیشن باید در مکان مناسب قرار گیرد.

در نهایت اعلام می کنم اصفهان پیامک فعال در حوزه طراحی سایت در اصفهان و همچنین سئو سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور آماده ارائه مشاوره به شما دوستان گرامی می باشد .

 


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)