گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
معرفی تگ های موثر در سئو سایت

معرفی تگ های موثر در سئو سایت

تاثیر متاتگ

 در طراحی سایت یکسری تگ های با اهمیت وجود دارد دراین مقاله قصد داریم به بررسی متاتگ ها و تگ های با اهمیت بپردازیم.متا تگ ها عناصر کلیدی و بخش مهمی از تگ های HTML هستند و  درقسمت <Head> صفحه سایت قرار می گیرد.  محتوای سایت شما را به مخاطب توضیح می دهد و می توانند تأثیر خوب یا بد روی سئو سایت شما بگذارد و بر ایندکس شدن و شناخت بهتر وبسایت شما تأثیر زیادی دارد. بیشتراطلاعات این متاتگ ها برای کاربران غیرقابل نمایش است اما توسط ربات های خزنده موتورهای جستجو بررسی می شوند و به درک موضوع اصلی سایت شما کمک می کنند.

ربات های خزنده برنامه هایی هستند که به طور خودکار صفحات وب را پیمایش می کنند. این ربات ها در سراسر وب می گردند تا پاسخ جستجوی کاربر را پیدا کنند، سایت ها و نتایج جستجو را به روز می کنند.

تگ توضیحات در سئو

 

متاتگ های مهم در سئو کدامند؟

چند مورد از متا تگ های مهم :

متا تگ عنوان یا page Title

یکی از مهم ترین تگ ها که تأثیر زیادی بر رتبه بندی موتورهای جستجو دارد تگ عنوان است. این عنوان هدف اصلی صفحه و کلمات کلیدی را شامل می شود. یعنی عناوین اصلی صفحه خود را برای موتور جستجو و مخاطب مشخص می کنیم.

نکات مهم در نوشتن تک Title:

 • تگ عنوان باید بین 30 تا 70 کاراکتر باشد مثلا گوگل طول حدودی 54 تا 56 کاراکتر را برای نمایش در نتایج انتخاب می کند (با توجه به عرض کاراکترهای فارسی به گونه ای که عرض ثابتی از صفحه را اشغال کند)
 • این تگ یک تصویر اولیه در ذهن مخاطب ایجاد می کند، پس بهتر است مختصر و مفید باشد.
 • کلمه کلیدی سایت شما بهتر است در عنوان ذکر شود.
 • برای هر صفحه عنوان منحصر به فرد در نظر بگیرید.

 

متا تگ توضیحات یا description

این تگ به توصیف صفحه شما می پردازد و موضوع مورد بحث صفحه شما را به موتور جستجو و کاربر توضیح می دهد. تگ توضیحات تأثیر مستقسم در رتبه بندی گوگل ندارد اما یک فاکتور اساسی در تعیین نرخ کلیلک سایت شما می باشد.

 •  گوگل برای تگ توضیحات حدود 150 کارکتر را توصیه می کند.
 • باید بین محتوای این تگ و محتوای داخلی صفحه تناسب و ارتباط وجود داشته باشد، در غیر این صورت گوگل سایت شما را اسپم شناسایی می کند.
 • با این تگ صفحه شما از سایر صفحات متمایز می شود پس توضیحات خوب و مناسبی انتخاب کنید.
 • در این تگ نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 

متا تگ کلمات کلیدی یا keyword

در تگ کلمات کلیدی، واژه های اصلی و کلیدی مربوط به محتوای سایت قرار داده می شود و کلماتی است که بازدیدکنندگان با جستجوی آنها ممکن است به صفحه شما مراجعه کنند. البته کلمات تخصصی سایت شما با کلماتی که کاربران جستجو می کنند متفاوت است، پس باید کلماتی را انتخاب کنید که کاربران با جستجو شما را پیدا کنند.

 • برای محتوای تولید شده در هر صفحه کلمات کلیدی تعریف کنید.
 • کلمات کلیدی برای سایت های فارسی بیشتر از 200 کارکتر و سایت های انگلیسی بیشتر از 400 کارکتر نباید باشد.
 •  کلمات را با "," از هم جدا کنید.
 • از تکرار کلمات و زیاده روی در نوشتن کلمات کلیدی خودداری کنید.

 

متاتگ Robots

 یکی از مهم ترین متاتگ ها در سئو، متا تگ robots است. با این متاتگ می توانید برخی از دستورات مهم را به گوگل بفهمانید مثلا به گوگل اطلاع دهید که این سایت را ایندکس نکن یا لینک های صفحه را دنبال نکن و یا برعکس؛ یعنی به ربات های خزنده ی موتورهای جستجو اجازه اینکس کردن را می دهند.

 

تگ Heading

تگ های Heading شامل H1 تا H6 است که مهم ترین تگ، H1 می باش، زیرا موضوع اصلی و هدف از محتوای سایت شما را بیان می کند. این تگ ها برای دسته بندی محتوای سایت استفاده می شوند و باعث می شوند که کاربر بهتر با سایت شما ارتباط برقرار کند و به راحتی به محتوا و مطالب دسترسی پیدا کند. تگ های Heading باید ساختار درختی داشته باشد یعنی ابتدا تگ H1 و بعد از آن تگ H2 و H3 تا H6 درج شود. این کار باعث دسته بندی بهتر محتوای سایت شما می شود.

تگ هدینگ

 

یکی از راهکارها برای سئوی سایت، بهینه کردن تگ های Heading است به این صورت که بین تگ های Heading ارتباط برقرار کنید و یا از کلمات کلیدی در هدینگ استفاده کنید.

 

اصفهان پیامک به عنوان یکی از فعالترین گروه طراحی سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور آماده است تا شما عزیزان را در انتخاب روش و تکنولوژی انتخابی جهت پیاده سازی وب سایت شما راهنمایی کند.(سالها تجربه ما در اختیار شماست! )

 

 


دسته مقاله: مقالات بازاریابی اینترنتی و سئو
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)