گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
ویژگی های یک وب سایت خوب(بخش دوم)

ویژگی های یک وب سایت خوب(بخش دوم)

 

وب سایت موفق

 

در بخش اول ویژگی های یک وب سایت خوب به یکسری موارد کلی و همچنین فنی نظیر، فشرده سازی فایل ها ، فعالسازی gzip و واکنش گرا بودن (Responsive) اشاره کردیم در این بخش تصمیم داریم ویژگی های یک وب سایت فروشگاهی را بررسی نماییم.

(هم از نظر فنی بررسی کنیم و هم از نظر کاربرپسند بودن)

ویژگی های یک وب سایت فروشگاهی خوب

1-مشخص بودن دسته های محصولات

هرمحصولی که در وب سایت جهت فروش قرار می دهید قاعدتا باید عضو یک دسته یا گروه باشد به این معنا که همه ی محصولات را نباید بدون گروه بندی داخل وب سایت درج کرد ، چون کاربر سردرگم میشود.

2-دسترسی به گروه محصولات از منو اصلی سایت

برخی وب سایت های فروشگاهی چندین منو در بالای سایت خود دارند و کاربر پس از ورود اصلا متوجه نمی شود که از کجا باید دنبال دسته محصول خود بگردد ، لذا پیشنهاد میشود در بالای سایت خود یک منو بیشتر نداشته باشید

3-حتما محصولات پربازدید،پرفروش و جذاب خودتون را در صفحه اصلی به نمایش بگذارید.

4-تصاویر محصولات خودتان را از اینترنت نگیرین و تصاویر را بصورت اختصاصی ایجاد کنید بعضی از سایت ها تصاویر بی کیفیت و یا گاهی با درصدی تفاوت از محصول خودشان را در سایت قرار می دهند.

5-فرآیند ثبت نام پیچیده برای ثبت سفارش یکی دیگر از دردسرهای سایت های فروشگاهی می باشد. اصولا باید جهت ثبت نام یکسری اطلاعات ساده از کاربر گرفت ، خیلی اوقات این ثبت نام های پیچیده کاربر را از خرید منصرف می کند.

 

6-اینماد(نماد اعتماد الکترونیک)- داشت اینماد از ویژگی های می باشد که امروزه اکثر کاربران هنگام خرید  به آن توجه می کنند.

7-درج آدرس و لزوما تلفن ثابت در اطلاعات تماس با مابه کاربرجهت خرید اطمینان خاطر بیشتر می دهد.

8-قطعا برای محصولاتی که بفروش می رسانید خدمات پشتیبانی ارائه کنید و به کاربر مشاوره دهید تا با اطمینان خاطر خرید کند.

در نهایت اعلام می کنم در صورتی که تمایل به طراحی وب سایت با رعایت نکات و استانداردهای گوگل می توانید طراحی آن را به اصفهان پیامک فعال در حوزه طراحی سایت در اصفهان و همچنین سئو سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور واگذار نمایید، آماده ارائه مشاوره به شما دوستان گرامی هستیم.

 


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)