گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
سیستم مدیریت محتوا و یا همان CMS چیست؟

CMS چیست؟

سیستم مدیریت محتوا و یا همان CMS  چیست؟

اصولا وب سایت ها به دو دسته پویا (Dynamic)  و ایستا(Static) تقسیم می شوند.وب سایت های ایستا همه چیز آن ثابت است و برای ایجاد تغییرات در محتوای آن باید در کدهای وب سایت تغییری اعمال نمائیم  و به عبارتی دیگر اگر بخواهیم یک پست جدید در وب سایت درج کنیم باید به فایل کد آن دسترسی داشته باشیم و از درون فایل تغییرات خود را اعمال نماییم, لذا برای انجام چنین تغییراتی داشتن دانش کد نویسی لازم می باشد که این کار برای همه میسر نیست!

 

اما دسته دوم وب سایت های پویا هستند که در واقع برای اعمال تغییرات در محتوای وب سایت نیازی به دسترسی به فایل های کد و داشتن دانش برنامه نویسی نمی باشد.لذا شرکت طراحی سایت مورد نظر شما یک محیطی را برای شما ایجاد می کند تا از آن طریق کلیه امکانات وب سایت خود را مدیریت نمایید.

حال با توجه به تعاریف بالا می توانیم CMS  و یا سیستم مدیریت محتوا را بدین شکل تعریف نماییم:

مدیران وب سایت ها برای ایجاد تغییرات در اجزای وب سایت نظیر (منوها, صفحات , فوتر و ...) نیاز به یک پنل مدیریت ویا به عبارتی سیستم مدیریت محتوا(CMS) دارند.

CMS ها انواع مختلفی دارند که به طور کلی به دو دسته CMS های اختصاصی و عمومی تقسیم می شوند.

CMS های عمومی مانند جوملا,ورد پرس و ... می باشند که مزایا و معایب خود را دارند که بحث در مورد مزایا و معایب آنها در حوصله این مقاله نمی باشد!

اما CMS های اختصاصی به دلیل این که مختص وب سایت خودتان نوشته شده است نسبت به سایر CMS ها برتری هایی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

سادگی کار کردن,امنیت وب سایت ,عدم وجود گزینه های اضافی و گیج کننده,سرعت لود بالاتر

تیم برنامه نویسی اصفهان پیامک فعال در زمینه طراحی سایت در اصفهان جهت رفاه حال کلیه کاربران و همچنین بازخورد بیشتر از وب سایت خود به هیچ عنوان از CMSهای آماده در طراحی های خود استفاده نمی کند و برای هر وب سایت CMS اختصاصی برای آن طراحی و برنامه نویسی می نماید.

برخی از ویژگی هایCMSاختصاصی طراحی شده توسط تیم طراحی سایت اصفهان پیامک

1- ماژول مدیریت منو(بی نهایت منو n سطحی)

2- ماژول ایجاد اسلایدر(انواع اسلایدرهای تصویر به انتخاب کاربر)

3-ماژول مدیریت مقالات

4-ماژول فروشگاه ساز با قابلیت درگاه پرداخت

5-ماژول مدیریت فوتر و...

شما کاربران گرامی می توانید کلیه سوالات خود در زمینه طراحی سایت و سئو سایت را با ما در میان گذاشته و جهت ارتقا موقعیت کسب و کار خود در فضای مجازی استفاده نمایید


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
03133512516(مشاوره رایگان)