گروه نرم افزاری اصفهان پیامک
چه عواملی باعث می گردد تا کاربران از وب سایت شما خارج می شوند؟

چه عواملی باعث می گردد تا کاربران از وب سایت شما خارج می شوند؟

 

1- سرعت بارگذاری بالای وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت

 

تاخیر در لود وب سایت یکی از عوامل مهمی می باشد که ممکن است باعث شود قبل از لود کامل وب سایت کاربر از دیدن وب سایت منصرف شود و از وب سایت خارج شود!

به نتایج تحقیق زیر توجه نمایید:

47 درصد از کاربران انتظار دارند یک صفحه وب در 2 ثانیه لود گردد.

40 در صد از کاربران سایتی که بارگذاری آن بیش از 3 ثانیه طول بکشد از دیدن آن منصرف می شوند.

با توجه به موارد فوق به اهمیت سرعت بارگذاری وب سایت پی می بریم.همان طور که مشخص است سرعت لود وب سایت به حجم وب سایت و همچنین کیفیت سرور بستگی دارد.

راهکارهای پیشنهادی جهت کاهش حجم وب سایت:

- فشرده سازی کلیه فایل های css , js

- کاهش حجم تصاویر استفاده شده در وب سایت

- کاهش تعداد دفعات درخواست (Request)  برای لود وب سایت (این کار با کم کردن تعداد فایل های  cssو js مقدور خواهد بود)

- فعالسازی قابلیت gzip بر روی سرور خود

- و ...

2- استفاده از پلاگین های منسوخ شده

استفاده از پلاگین های منسوخ شده یکی دیگر از عوامل خروج کاربران  از وب سایت شما می باشد به عنوان مثال استفاده از  فلش در وب سایت ! استفاده از فلش بدلیل اینکه جهت نمایش باید افزونه flash  بر روی مرورگر نصب باشد کاربران دلخوشی از آن ندارند و علاوه بر آن برای سئو وب سایت هم مضر است(گوگل هم حتی با استفاده از فلش در وب سایت مخالف هستش!)

3- ثبت نام پیچیده جهت دریافت خدمات

ثبت اطلاعات کاربران برای اطلاع رسانی های بعدی و اینکه بتوانیم کاربران را دوباره به وب سایت برگردانیم فکر خوبی است اما مراقب باشید اکثر کاربران از ثبت نام در وب سایت ها خوششان نمی آید و دوست دارند خیلی سریع خدمات را دریافت کنند.

لذا اگر تمایل دارید کاربران در وب سایت شما ثبت نام بکنند از ثبت نام های طولانی و دریافت اطلاعات به درد نخور خودداری نمایید! به اصطلاح ثبت نام سریع و آسان باشد(یک ایمیل و پسور کافی است)

3- گرافیک و ظاهر مناسب

طراحی گرافیک وب سایت

این که ظاهر مناسب و شکل وب سایت بر ماندگاری کاربر تاثیر دارد برکسی پوشیده نیست! لذا پس شما موارد زیر را در طراحی ظاهر سایت خود در نظر بگیرید.

-  از فونت های ریز و یا خیلی درشت استفاده نکنید .

-  دقت کنید رنگ فونت با پس زمینه یکسان ویا نزدیک به هم نباشد.

- رنگ و لعاب سایت خود را همواره با توجه به نوع کاربران خود انتخاب نمایید و همیشه مسئله روان شناسی رنگ ها را مد نظر قرار دهید.

برای اینکه به اهمیت ظاهر وب سایت پی ببرید به نتایج تحقیق زیر توجه نمایید.

طی یک تحقیق سایت های مختلف با یک نوع محتوای علمی را به کاربران متعددی نشان دادند و درنهایت مشخص شد که بین میزان قابل اعتماد بودن مطالب سایت و ظاهر گرافیکی آن 94 در صد همبستگی وجود دارد.

با توجه به تحقیقات  فوق مشخص می شود که ظاهر یک وب سایت مهم است! اگر از طراحی ظاهر وب سایت شما چند سالی است که می گذرد بهتر است یک تغییری در آن بدهید و مجددا یک قالب ریسپانسیو و شکیل طراحی نمایید در این زمینه می توانید با اصفهان پیامک فعال در زمینه طراحی سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور همکاری نمایید.

4- پخش خودکار موسیقی و یا ویدئو

پخش خودکار موسیقی و یا ویدئو

پخش خودکار صدا و یا ویدئو در وب سایت یکی از مسائل آزار دهنده کاربران  می باشد . فرض کنید یک کاربر از وب سایت شما ساعت 2 نیمه شب بازدید می کند و یکباره صدای بلندی شروع به پخش کردن بشود! به نظر شما چه حالتی به کاربر دست می دهد؟!

اصلا فراموش می کند برای دنبال کردن چه موضوعی وارد وب سایت شما شده است و فقط دنبال دکمه متوقف کردن پخش می گردد.

بهتر است اگر ویدئو و یا صدای قرار پخش گردد به انتخاب کاربر پخش شود و از Auto Play  بودن آن جدا خودداری نمایید.

5- ریسپانسیو بودن وب سایت (Responsive)

در رابطه با اهمیت سایت های ریسپانسیو در مقاله جدا قبلا توضیحاتی مفصل ارائه کردیم, اما اینجا هم به صورت مختصر توضیحاتی ارائه می کنیم. به طور خلاصه وب سایتی ریسپانسیو می باشد که در هر نوع  دستگاه از قبیل موبایل , تبلت , و یا لب تاپ متناسب با آن دستگاه نمایش داده می شود و اسکرول افقی نمی خورد

این اواخر گوگل به این موضوع  اهمیت زیادی می دهد و به آن mobile-friendly می گوید لذا هنگام ایندکس کردن صفحات ,وب سایت های mobile-friendly در اولویت می باشد.

اگر هنوز وب سایت شما ریسپانسیو نیست دست به کار شوید و قالب وب سایت خود را تغییر بدهید ! اگر نگران داده ها و مطالب فعلی وب سایت خود هستید که مبادا از دست برود و یا اینکه سئو وب سایت شما ضرر ببیند با اصفهان پیامک فعال در زمینه طراحی سایت در اصفهان و همچنین سئو سایت در اصفهان و دیگر نقاط کشور تماس بگیرید.


دسته مقاله: مقالات طراحی سایت
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
031-32655406(مشاوره رایگان)